Wolne miejsca – akademiki

Wolne miejsca – akademiki

Szanowni Studenci

przypominamy, że cały czas możecie ubiegać się o przyznanie miejsca w naszych domach studenckich w bieżącym roku akademickim.
Uczelnia dysponuje wolnymi miejscami, w tym przeznaczonymi dla studentów, którzy chcą zamieszkać w akademiku podczas sesji egzaminacyjnej i w semestrze letnim.

Jak starać się o miejsce w akademiku?
Chcemy, aby procedura przyznawania miejsc była dla Was prosta, szybka i wygodna.
1️⃣ Osoby, które chcą skorzystać z zakwaterowania w akademiku, prosimy o wysłanie maila (ze swojej studenckiej skrzynki mailowej) na adres: samorzad@up.krakow.pl
2️⃣ W tytule maila proszę wpisać: „Wniosek o akademik”.
3️⃣ W treści maila proszę wpisać następujące informacje:
▫️swoje imię i nazwisko,
▫️numer albumu,
▫️rok i kierunek studiów, stopień studiów (I stopnia, II stopnia, jednolite mgr),
▫️nr telefonu komórkowego,
▫️nazwę preferowanego akademika („Za Kolumnami”, „Krakowiak”, „Zaułek” lub „Atol”).
▫️datę chęci kwaterowania się w akademiku

ℹ️Będziemy na bieżąco informować Was o przyznaniu miejsca w akademiku. Po uzyskaniu informacji o przyznaniu miejsca, możecie zgłosić się już bezpośrednio na recepcję danego akademika w celu zakwaterowania.

Jaka jest opłata za miejsce w akademiku?
Jednocześnie informujemy, że obowiązują cały czas te same stawki za pobyt w akademikach. Przykładowo, student, który podejmie zakwaterowanie w DS. „Za Kolumnami” w pokoju 2-osobowym zapłaci 445 zł za miesiąc. Student, który zamieszkał w akademiku, w każdej chwili może zrezygnować z zakwaterowania. W takiej sytuacji, za zakwaterowanie przez niepełny miesiąc kwota należności wynosi odpowiednio: połowę opłaty miesięcznej – za okres nie dłuższy niż pół miesiąca lub pełną opłatę miesięczną – za okres dłuższy od połowy miesiąca.

Istnieje również możliwość zakwaterowania jednej osoby w pokoju – w takiej sytuacji opłata za miejsce jest większa o 75% (czyli w przypadku zakwaterowania pojedynczej osoby w pokoju 2-osobowym w DS. „Za Kolumnami” opłata za miejsce wynosi 778,75 zł za miesiąc).

Zarządzenie Prorektora ds. Studenckich w sprawie opłat za domy studenckie znajduję się pod LINKIEM

📥 W razie wszelkich dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu z 📧 nami (samorzad@up.krakow.pl) lub 📧 Biurem Spraw Studenckich (stypendia@up.krakow.pl).

Jednocześnie informuję, że niezależnie od ww. możliwości zakwaterowania, w okresie od dnia 1 do 21 lutego 2021 r., istnieje również możliwość zakwaterowania w ramach tzw. noclegów krótkotrwałych. Szczegółową informację oraz cennik znajdziecie pod LINKIEM